Sinem Beykurt

Kurucu Rehberimiz

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü'nden mezun oldu.

2004 yılında Deneysel Psikoloji üzerine yüksek lisansa ve Psikolog olarak kariyerine başladı.

2007 yılında Sema deneyimi ile içsel yolculuğunda büyük bir dönüşüm yaşadıktan sonra, dönüş, dans ve beden çalışmaları ile ilgili araştırmalarını derinleştirmeye başladı.

2009 yılında psikoloji kariyerine ara vererek, meditasyon, bedensel farkındalık çalışmaları ve dans eğitimlerine yoğunlaştı. Aynı yıl Dans ve Sema Sahne Performansları yapmaya başladı.

2010 yılında içsel yolculuğunda daha da derinleşmek amacı ile 6 aylık Uzak Doğu yolculuğuna çıktı ve bu yolculuğunda; Uzak Doğu Ezoterizmi, Yoga ve Dans üzerine çalışmaları oldu.

2012 yılında 6 ay boyunca Sema üzerine Hindistan, Thailand, Malezya'da birçok sahne performansları yaptı, 4 ay boyunca yaşadığı Tayland'da Sema eğitimleri verdi.

2015 yılında 3 aylık Hindistan yolculuğuna çıktı. Goa'da 200 saatlik Yoga Hocalık eğitimini tamamladı. Bu süreçte yaratıcılık, renklerin dansı ve meditasyonun harmanladığı Mandala Örme Tekniği ile tanıştı. Kısa sürede tutkuya dönüşen bu tekniği aşkla uygulamaya ve paylaşmaya başladı. Türkiye ve yurtdışında Dans, Sahne Performansları ve Sema eğitimleri veriyor, ayrıca Şamanizm, Tantra, Yoga ve Mistik Müzik konularında aldığı eğitimler ve uygulamaları devam ediyor.